Brussels Airlines wil haar aanbod bestemmingen afbouwen. Maar wat als je al een ticket hebt?
De luchtvaartsector leidt zwaar onder de coronacrisis en dat noopt sommige maatschappijen tot drastische maatregelen. Zo wil Brussels Airlines het aantal bestemmingen afbouwen. Maar wat als je een ticket hebt gekocht voor een bestemming die straks niet meer wordt aangevlogen?

Als alles volgens plan verloopt, hervat Brussels Airlines vanaf 15 juni 2020 haar commerciële vluchten. Het nieuwe vluchtschema is nog niet helemaal bekend maar wat wél al is geweten, is dat sommige bestemmingen worden geschrapt. Wie tickets voor een geschrapte bestemming heeft, hoeft niet meteen te panikeren. Brussels Airlines had naar aanleiding van de coronacrisis haar beleid voor herboekingen reeds aangepast.
Op of voor 15 mei 2020 geboekt
Wie een ticket heeft gekocht op of voor 15 mei 2020, kan zijn/haar reisplannen eenmalig gratis uitstellen. Dat wil zeggen dat de volgende gegevens kunnen aangepast worden: reisdata, vertrekluchthaven én aankomstluchthaven. Kortom, reizigers kunnen opteren voor een andere bestemming in het geval de bestemming door Brussels Airlines niet meer zou worden aangevlogen (of om andere redenen niet wordt aangedaan op jouw reisdata).
Belangrijk om weten: je hoeft niet meteen te beslissen wanneer en naar waar je wenst te vliegen. Brussels Airlines bezorgt jou namelijk een zogeheten FlightVoucher voor de waarde van je aangekochte ticket(s). Je krijgt dan de tijd tot 31 augustus van dit jaar om te beslissen wat je met je ticket wil doen. Wie wenst te herboeken, moet er alleen voor zorgen dat hij/zij voor 31 december 2021 vertrekt.
Na 15 mei 2020 geboekt
Wie na 15 mei heeft geboekt of dat de komende dagen of weken nog gaat doen, krijgt geen FlightVoucher maar heeft sowieso wijzigbare tickets aangekocht. Deze kunnen dus ook eenmalig aangepast worden (data, luchthaven van vertrek én aankomst).
Brussels Airlines hoopt evenwel dat de passagiers hun reisplannen niet uitstellen tot volgend jaar. Om reizigers te stimuleren om nog in 2020 af te reizen, voorziet de luchtvaartmaatschappij een korting van 50 euro per aangekocht ticket. De kleine lettertjes kun je uitgebreid nalezen op deze webpagina. Voor alle andere veelgestelde vragen kan je de FAQ (frequently asked questions) van de maatschappij doornemen. Welke vluchten de komende weken en maanden weer heropstarten - en welke bestemmingen verdwijnen - verneem je hier.
Meest recente artikelen
Vignetten, toltrajecten en bergpassen in Oostenrijk
Oostenrijk heeft vignetten voor het wegverkeer, er zijn tolwegen waar je apart moet betalen en er is zelfs een zogeheten go-Box nodig als je voertuig meer dan 3,5 ton weegt.
Maak je fiets lenteklaar
Maak je fiets klaar voor het lentezonnetje. Controleer de bandendruk voor minder kans op lekke banden. Reinig en smeer de ketting grondig voor soepel fietsen. Geef remmen extra aandacht—veilig op pad!
LEZ Frankrijk: je Crit’Air ecovignet in 9 gemakkelijke stappen!
Op deze pagina vind je een handige gebruiksaanwijzing om het Franse ecovignet te bestellen.
Waar en wanneer is het druk op de weg in Zwitserland
De schoolvakanties zijn traditioneel de periodes dat we massaal op vakantie gaan. Veel Belgen blijven in Europa en kiezen voor eigen vervoer. Om naar of door Zwitserland te rijden bijvoorbeeld.
Waar en wanneer is het druk op de weg in Spanje?
De schoolvakanties zijn traditioneel de periodes dat we massaal op vakantie trekken. Veel Belgen blijven in Europa en kiezen voor eigen vervoer. Om naar het zonovergoten Spanje te rijden bijvoorbeeld.
Waar en wanneer is het druk op de weg in Oostenrijk
De schoolvakanties zijn traditioneel de periodes dat we massaal op vakantie gaan. Veel Belgen blijven in Europa en kiezen voor eigen vervoer. Om naar of door Oostenrijk te rijden bijvoorbeeld.
Waar en wanneer is het druk op de weg in Italië?
De schoolvakanties zijn traditioneel de periodes dat we massaal op vakantie gaan. Veel Belgen blijven in Europa en kiezen voor eigen vervoer. Om naar het zonnige Italië te rijden bijvoorbeeld.